Kemik erimesi neden olur? Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_7236" align="alignnone" width="600" caption="Kemik Erimesinin Nedenleri"][/caption]     Kemik erimesinin en önemlilerinden bir [caption id="attachment_7236" align="alignnone" width="600" caption="Kemik Erimesinin Nedenleri"][/caption]     Kemik erimesinin en önemlilerinden bir Rating: 0
You Are Here: Home » DUNYA » BILGI » Kemik erimesi neden olur?

Kemik erimesi neden olur?

Kemik Erimesinin Nedenleri

Kemik Erimesinin Nedenleri

 

 

Kemik erimesinin en önemlilerinden bir tanesi genetik kalıtsal bir özellik taşıyor yani osteoporozlu bir annenin -özellikle anneden genler önemli- genlerinde eğer bir kırılganlık söz konusuysa bu daha sonra belli bir döneme gelinceye kadar hiçbir belirti ve bulgu vermeksizin seyretmesine rağmen belli bir yaşa gelince o kişi osteoporozlu olarak yaşamına devam etmeye başlar.

Bunun dışında ikinci nedenler vardır. Mesela bazı ilaçları biz isteyerek veya istemeyerek uzun süre kullanmak zorunda kalırız. Eğer bir tiroid ilacı tiroid hormon dengesizliğimiz varda biz bunu uzun süre ilaçla yerine getirmeye çalışıyorsak bir sara hastalığının tedavisinde kullanılan anti epilatik niteliği olarak nitelendirilen bir ilacı uzun süreli olarak kullanmak zorunda kaldıysak, tıpta iki ucu keskin bıçak  olarak nitelendirilen iyi kullanılırsa hastalığı kesen kötü kullanılırsa hastayı kesen bir ilaç olan kortizonun uzun süreli kullanıldığında yine biz bir kemik erimesi hastalığıyla karşı karşıya kalmış olabiliyoruz. Bazen mide asidesini ortadan kaldırmak için kullanılan anti asitler bazı romatizma hastalıklarında uzun süreli kullanılmak zorunda kalınan ilaçlarda bize kemik erimesine davetiye çıkarabiliyor. Her ne olursa olsun yatakta 3 ay ve daha fazla yatmak kemik erimesinin önemli nedenlerinden birisi olabiliyor. Alkol, sigara ve yanlış beslenme bu 3 tane hayatımızın yanlışları bize kemik erimesine davetiye çıkarabiliyor.

About The Author

Haber Koordinatörü ve Site Yöneticisi

Number of Entries : 174
Scroll to top
Yandex.Metrica